טיפים למטייל בעמק הלואר

Château de Chambordעמק הלואר הוא אחת מפנינות החמד שיש לצרפתים להציע לעולם, ולא בכדי. קילומטרים של שדות מוריקים, טירות עתיקות של אצולת העבר, אוכל טוב ויין מהמשובחים בצרפת – כל אלה הם ה"מתנות" שנותן האיזור למבקרים בו. תמצאו כאן כמה רעיונות וטיפים להתמצאות.
העמק מושך כל שנה זוגות ומשפחות שמחפשים לראות טבע, נוף מרהיב, לחוות תרבות ואדריכלות, לראות ערים עתיקות עתיקות, כפרים שבדיוק יצאו מתמונה, ומספר עצום של טירות שנבנו בידי אצילי צרפת ומלכיה לפני קרות המהפכה הצרפתית. בשנת 2000 הוכרז העמק כאתר מורשת עולמי על-ידי אונסק"ו, בעמק תשתיות תיירות מעולות וקל יחסית להגיע אליו, יש אינספור מקומות לינה (באתר תמצאו כמה המלצות ואפשרות הזמנה קלה), וכדאי להקדיש לו כמה ימים מלאים, כחלק מטיול בצרפת או באופן בלעדי

 

איך מטיילים?

הדרך הטובה ביותר לטייל בעמק הלואר היא בעזרת רכב שכור, אותו תוכלו לשכור בפאריס – אם אתם מגיעים ממנה – או באחת הערים שבעמק כמו ברוז' או אורליאן. הנסיעה כאן היא חוויה בפני עצמה מפני שאפשר להנות מהנוף המשגע גם תוך כדי הנסיעה, ובכל מקרה אין אפשרות לראות הכל. השילוט נוח וברור כך שהסיכוי ללכת לאיבוד הוא קלוש.

אלה מכם שיבחרו לנסוע באוטובוס, יוגבלו לאתרי הביקור הקלאסיים, ובוודאי "יפספסו" חלק מהמקומות האותנטיים והנעימים באמת לטיול. הספורטיביים שביניכם יוכלו לשכור גם אופניים באחת הערים (יש לא מעט מקומות המאפשרים זאת), ולערוך את הטיול כולו טובלים בירוק ובפאר רנסנסי.

 

לינה

בכל עיירה או כפר תוכלו למצוא מקומות לינה מגוונים, החל מבתי מלון מסודרים ועד צימרים ברמות שונות. השתדלו לבחור באיזור לינה ממנו תוכלו לצאת בקלות לסיורים באיזור, ולחזור "הביתה" בסוף היום. בכפרים ובעיירות הקטנות תמצאו מחירים סבירים לחלוטין עבור לינה כפרית, ובהם תוכלו גם להנות ממסעדות צרפתיות מקוריות ולא יקרות.

 

מתי להגיע?

התקופה הטובה ביותר לטייל באיזור היא בחודשים מאי עד ספטמבר – אז מזג האויר נוח ונעים ורוב הפעילויות אפשריות וזמינות. מי מכם שיבחר לטייל בחודשי הקיץ יהנה מיממה ארוכה משמעותית- מה שמוסיף לטיול נופך קסום-ומשלל פסטיבלים ואירועים שנחגגים אז. עם זאת, כדאי לקחת בחשבון שהאיזור גדוש תיירים בעונה זו.

> הזמנת טיסות של אל-על ושאר החברות המובילות ועוד לנמלי התעופה המובילים, במחירים טובים ועם שירות בעברית אפשרית דרך אתר זה.

 

טירת שאמבור

Château de Chambord היא הטירה הגדולה ביותר בעמק ואחת המרשימות שבהן. לאלה מכם המתכננים חופשה משפחתית בעמק הלואר, כדאי לשקול את איזור שאמבור כנקודת ההתחלה. תוכלו לסייר במקום ולהבין כיצד "עובדת" בניית הטירות באיזור, ללמוד על חיי המלכים בימים עברו מתוך סיור בפנים הטירה, לטייל בגנים המפוארים ואפילו לאכול ארוחה הגונה במתחם האוכל החביב שבחוץ. במקום חנייה מוסדרת בתשלום, כך שאתם מסודרים מהבחינה הזו.

 

אוכל ויין

בשום אופן אל תוותרו על ביקור במסעדות וביקבים המקומיים הפזורים בכל פינה בעמק. האיזור, הידוע בכינוי "הגינה של צרפת", הוא גן עדן לחובבי האוכל והיין הצרפתי – שכאן הוא משובח במיוחד. השתדלו לבקר במסעדות קטנות בכפרים ובעיירות ולוותר על המסעדות התיירותיות הגדולות – רק שם תמצאו אוכל משובח וטרי המאפיין כל כך את האיזור