אטרקציות ואתרים חשובים

toursעמק הלואר הירוק, הממוקם כשעת נסיעה מפאריז, הוא אחד המקומות הקסומים באירופה ואולי בעולם כולו, בזכות שילוב נדיר של נופי טבע פסטורליים, כפרים ועיירות שנדמה כי קפאו בזמן וטירות מלכותיות שכמותן התרגלנו לראות בספרי אגדות.

את הטיול בעמק היפהפה הזה ניתן לשלב עם הטיול המתוכנן בפאריז, ואפשר גם לתכנן סוף שבוע שלם באיזור, לחוש אוירה כפרית שלווה, להנות מאוכל צרפתי "כפי שהתכוון המשורר" ולגמוע מהיינות הטובים בצרפת. כאן לא תמצאו שאון מכוניות ואת הקצב המהיר של פאריז. בעמק הלואר "מורידים הילוך", לוקחים שאיפה מהאויר הנקי ו…מטיילים. בין אם החלטתם להגיע ליום אחד ובין אם ליותר – כדאי מאוד לשכור רכב ולהגיע איתו. זה משדרג את הטיול פי כמה וההתמצאות באיזור היא קלה בזכות השילוט הברור.

טירת שאמבור

פאר האדריכלות הרנסנסית, Chateau de Chambord היא הטירה הגדולה ביותר שנבנתה בעמק, ונועדה לשמש "בסך הכל" טירת הציד של המלך פרנסואה ה-1, מלך צרפת. סמל הטירה הוא מעלה המדרגות הספירלי הכפול שבמרכזה, דרכו מעניין לעלות ולטייל בין הצריחים והכיפות שלה. חוץ מזה, מעניין לראות את פנים הטירה, בו תמצאו רהיטים עתיקים מתקופות שונות, יצירות אמנות ושטיחי ענק נושנים שנותרו מאז ועד היום על קירותיה הפנימיים.

טירת שנונסו

Chenonceau היא הטירה המתויירת ביותר בצרפת אחרי ורסאי. כוח המשיכה שלה טמון בכמות הפרטים, האביזרים והריהוט שנשתמרו בה מימי קדם, על כלי הנחושת העתיקים שבמטבח, וחדרי השינה הממחישים היטב את חיי המלכים בעבר. אל תוותרו על ביקור בחדרה של לואיז דה לוריין, אלמנת המלך הנרי השלישי, שבילתה את 12 שנות חייה האחרונות לבושה בלבן בחדר שהטפטים על קירותיו, תקרתו, הוילונות וכלי המיטה כולם שחורים משחור.

הכפר טורקאנט

Turquant הוא כפר הממוקם לא רחוק מהעיר סומור (Saumur), שמהווה חלק מרכזי של העמק. הכפר נבנה בימי קדם על ידי כורי אבן הגיר והפועלים שבנו את הטירות באיזור והוא חצוב כמעט כולו באבן, כך שאנשיו גרים למעשה במערות – לא כדאי להחמיץ את המראה הקסום הזה, הנדמה כסצנה מסרט סוריאליסטי. בכפר תוכלו לבקר גם ביקב שבו מיישנים את היינות בתוך המערות, ובערב תוכלו להמשיך אל העיר סומור בה תהנו מהאוירה הייחודית ומארוחות במסעדות טיפוסיות לאיזור.

העיר אורליאן

העיר Orleans הממוקמת בלב עמק הלואר, היא עירה של ז'אן ד'ארק ומהווה מרכז חשוב עבור הצרפתים. בעיר תוכלו לבקר במוזיאון שמלמד על הגיבורה הצרפתייה ומלחמותיה, ובמוזיאון חשוב לאמנות מודרנית בו נמצאות יצירות של רנואר, מונה, פיקאסו ועוד יוצרים נודעים רבים. בקתדרלה St-Croix תוכלו לראות בנייה דתית טיפוסית לאיזור, ואת פסלה המוזהב של ז'אן ד'ארק. שימו לב לויטראז'ים המציגים קריקטורות משעשעות של אצילים צרפתים ואנגלים גסי רוח – שעמדו במרכז המלחמה על אורליאן.

העיר בורז'

כ-50 ק"מ דרומית לאוליאן ממוקמת Bourges – עיר מרכזית נוספת, ממנה יוצאים רבים מהתיירים לטיולים בסביבה. בבורז' ממוקמת אחת הכנסיות הגותיות המרשימות בצרפת Cathedrale St-Étienne, בה חמישה שערים ענקיים מקושטים בפסלים עתיקים, וחלל פנים גותי טיפוסי גדול ומואר על ידי חלונות ויטראז' מרהיבים. המשיכו משם אל העיר העתיקה היפהפיה, בה תוכלו להנות מאוכל ויין טוב ומכמה מוזיאונים ייחודיים.

פארק Puy du Fou

הפארק הזה יתאים במיוחד לאלה מכם המטיילים עם הילדים. תמצאו בו סביבה הממחישה היטב את החיים בזמנים העתיקים של העמק, כולל כפרים משוחזרים על כל יושביהם, גלדיאטורים הנלחמים באריות ואף ספינות ויקינגים ששטות ב"ים" שבמקום. מומלץ להקדיש יום שלם לביקור בפארק, יש הרבה מאוד מה לחוות בו.

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*